Szállást keres a Szent Család

2013-ban kezdődött plébániánkon, hogy Advent 1. vasárnapjától közösségünkben útjára indul a szállást kereső Szent Család, és “bekopogtat” otthonainkba. Minden “otthon” (családosok, egyedülállók, nyugdíjasok stb.) bekapcsolódhat ebbe a “szent vendégjárásba”, amikor 3 naponként egy új családhoz vándorol a Szent Család képe. Kiváló alkalom ez a nyitottságunk, evangéliumi vendégfogadásunk gyakorlására, olyanok felé is megnyitva ajtónkat, akik talán kevésbé ismerősek, de hétről hétre együtt imádkozunk a templomban. (Zsidókhoz írt levél 13,2: “A vendégszeretetről meg ne feledkezzetek, mert ezáltal egyesek – tudtukon kívül – angyalokat láttak vendégül.”)

Az alábbi linkekről letölthetők a részletesebb ismertetők és tudnivalók, valamint egy lehetséges forgatókönyv a közös imához, amit tetszés szerint lehet rövidíteni, alakítani, bővíteni a körülmények szerint (gyermekes családok, idősebbek stb.).

Szállást keres a Szent Család imaszöveg

Szállást keres a Szent Család tudnivalók

Szeretettel várjuk jelentkezéseteket az alábbi linken:

Jelentkezés

Szép adventi készületet kívánunk!

Szeretettel:

Márton atya és Hofferné Orsi

Szállást keres a Szent Család