Plébániánk is megkezdte a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra való felkészülést:

• Rendszeres csendes szentségimádás van templomunkban minden pénteken az esti 6 órás szentmise után.
  • Minden hónap második csütörtökön gitáros dicsőítéssel egybekötött szentségimádást tartunk 19 órától
  • Megújítottuk a honlapunkat, az új honlapon külön menüpontot szántunk az Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusnak. (NEK2021)
  • 5 fővel képviseljük plébániánkat a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus küldöttei között, akik bíboros úrtól kaptak erre személyesen felhatalmazást.
  • A NEK imáját minden szentmise végén közösen mondja el a hívő közösségünk.
  • A városmajori adorációs iskolába 4 küldöttünk jár rendszeresen
  • Az adorációs iskola videoanyagait rendszeresen közzétesszük a plébánia honlapján és Facebook oldalán.
  • Részt vettünk 2017. november 12-én a közép-pesti alakuló NEK küldött találkozói egyeztetésen
  • Hétvégenként a szentmise előtt szentek által megélt eucharisztikus gondolatokat olvasunk fel.
  • Plébániánk csatlakozott a NEK2021 országos imanaphoz kb. 160 résztvevővel 2017.11.25.én. (A szentségimádás videofelvétele  NEK2021 média menüpontban megtekinthető!
  • Részt vettünk 2017. december 2-án a Nemzeti Színházban a közös NEK-es adventi gyertyagyújtáson. Az előadások hangfelvételei a NEK2021 média menüpontban meghallgathatók!
  • Részt vettünk 2018.január 9-én a területi NEK újság indító megbeszélésén.
  • Kihelyezésre került az „útravaló” korsó
  • Plébániánk részt vett a 2018. június 2-án tartott világméretű Szentségimádáson.

Budapest-Mátyásföldi Szent József Plébánia NEK2020 küldöttei:

Szabó Éva
Horváth Eszter
Fekete Zsuzsanna
Borzon Dániel

NEK2021 -es felkészülésünkkel kapcsolatban kérdés esetén kérem írjon az admin ‘kukac’ matyasfoldi-plebania.hu címre.

Mátyásföldi NEK2021