Hirdetések 2022. március 6-án

1. Ma nagyböjt 1. vasárnapja van.
  2. A mai szentmisék végén is lesz hamvazás.
  3. Hétfőn, március 7-én este indul Alpha kurzus a Plébánián. Még most is lehet rá jelentkezni! Szórólap a kórus alatt.
  4. Csütörtökön este 7-től 8-ig dicsőítő gitáros szentségimádás lesz templomunkban.
  5. Pénteken lesz a második nagyböjti keresztút. 17:25-kor kezdődik, és az Istenkeresők csoport vezeti.
  6. A Ferencesek nagyböjti lelki útravalója a kórus alól vihető és elérhető itt.
  7. Sokan ismerték és tisztelték Molnár V. Józsefet, néplélektan- és néprajz-kutatót, kerületünk díszpolgárát, aki 91 éves korában elhunyt. Temetése szűk körben lesz. Tisztelői körében templomunkban lesz gyászmiséje március 12-én, szombaton de. 11 órakor.
  8. Gyóntatás a héten: Szerdán az esti mise alatt és pénteken az esti mise után ½ 8-ig.
  9. Az állami rendelkezésekkel összhangban március 7-től, hétfőtől a templomban és a plébánián nem kötelező a maszk viselése. Nem kötelező érvényűek az eddigi liturgikus korlátozások sem. Áldoztatáskor a kézfertőtlenítés továbbra is ajánlott. Bíboros Úr buzdítja a híveket, hogy személyesen vegyenek részt a szentmiséken és egyéb liturgikus alkalmakon.
  10. A plébániai felnőtt lelkigyakorlatra még lehet jelentkezni! Mátraverebély-Szentkúton lesz április 1-3. hétvégéjén. Részletek itt. Jelentkezési lap itt.
  11. Várhegyi Mária árván maradt családja számára a mai napon még lehet adományt adni a kórus alatti faperselybe.
  12. Az ukrajnai menekültek segítésének lehetséges módjairól a faliújságon olvashatunk.
  13. Templomunk tulajdonában van egy eredeti zászló, ami az 1938-as Eucharisztikus Kongresszusra készült. A selyemanyagra kézi hímzéssel készült zászló – szakszerű tisztítás után – egy ideig a Kalazanti-oltár mellett megtekinthető.
Hirdetések – 2022.03.06.